Developer chce v Kuklenách vytvořit provizorní náměstí, ptá se občanů na názor

V Kuklenách, v areálu někdejší koželužny, pravděpodobně vznikne provizorní náměstí – zřídí ho developerská firma NOHO, která nyní dostavuje bytový dům Cihlovka II. Právě před ní by prostor na městských pozemcích vznikl – a občané nyní mají možnost přes dotazník navrhnout, co by si tam přáli mít. 26. dubna v 18:00 h pak k tomuto tématu proběhne veřejné setkání, na jehož základě se vše vyhodnotí a následně vybuduje.

Prostor bývalé koželužny by se časem měl změnit na velké centrální náměstí, ale žádný z ambiciózních plánů slibovaných hradeckými politiky se zatím nepodařilo naplnit a vše jen chátrá a rozpadá se. Proto vznikl projekt provizorního náměstí v prostoru před Cihlovkou.

Kukleny náměstí Cihlovka
Možná podoba provizorního náměstí v Kuklenách – před domem Cihlovka II na Pražské třídě. Vizualizace: NOHO.cz

„Uvědomujeme si, že volnočasové infrastruktury je v Kuklenách zoufalý nedostatek a fakt, že realizace náměstí je nyní v nedohlednu, tomu nepřidává. Proto jsme tuto situaci vzali do vlastních rukou a vytvořili projekt provizorního náměstí,” říká Tomáš Vrbický, majitel společnosti NOHO s tím, že konkrétní podoba vyplyne z toho, co si budou přát obyvatelé Kuklen. Pravděpodobně se bude jednat o prvky jako lavičky, odpadkové koše, ohniště, hřiště se sítí na badminton, či volejbal, stromy a okrasné květiny.

Kukleny náměstí Cihlovka
Podoba prostoru v současnosti – konec března 2023.

Přes dotazník je možné ovlivnit podobu projektu

“Klademe si za cíl udělat náměstí takové, aby vyhovovalo potřebám obyvatel Kuklen. Každý má tak možnost se zapojit do procesu jeho vzniku prostřednictvím participativního plánování. Tím nejen zajistíme, že provizorní náměstí bude skutečně vyhovovat potřebám místních obyvatel, ale zároveň položíme základy pro vytvoření sousedské komunity,“ dodává Vrbický, který též v současnosti připravuje další velký projekt Sousedství, tedy zástavbu prostoru mezi Pražskou třídou a Olympií (podrobnosti viz link).

Kukleny náměstí Cihlovka
Další z vizualizací. Zdroj: NOHO.cz

A obyvatele Kuklen tedy prosí o vyplnění dotazníku k připravovanému provizornímu náměstí a sdílení názorů a přání ohledně budoucí podoby náměstí, způsobů jeho využití a případného vybavení.

Dotazník je možné najít zde: https://forms.gle/LRfkHKQn9x4Nu2YZ6

V první polovině dubna na toto téma proběhne workshop s žáky ZŠ Kukleny, na 26. dubna v 18:00 je pak v ZŠ Kukleny plánováno veřejné setkání s občany.

Podrobnosti viz stránky společnosti NOHO: https://noho.cz/namesti/.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*