Připravíme rekonstrukci střední části Pražské, slíbil primátor Kuklenám

Střední část Kuklen kolem Pražské čeká rozsáhlá rekonstrukce – město bude podle primátora Alexandra Hrabálka usilovat o získání územního rozhodnutí pro tento zásadní a po desetiletí odkládaný projekt. Vyplynulo to ze schůzky občanských iniciativ s vedením města.

Co může znít jako neurčitá formulace, je podle znalců poměrů zásadní průlom. Až dosud totiž město s rekonstrukcí části od Pálenecké po Anenské náměstí váhalo a snaha dotáhnout obnovu Kuklen do fáze územního rozhodnutí se týkala jen části od Pálenecké k “podjezdu”. A to navzdory tomu, že projekt jako takový je ve velmi pokročilém stádiu rozpracování.

Kukleny škola
Rekonstrukce Pražské se bude týkat i prostoru kolem školy. Ilustrační foto staré zhruba 100 let.

Nyní tedy dal primátor zelenou klíčovému formálnímu kroku: aby městští architekti pokračovali v přípravě dokumentace pro územní řízení. To by rekonstrukci mohlo dramaticky urychlit tak, aby probíhala v koordinaci s dalším velkým městským projektem – přípravou nového náměstí a okolní zástavby v areálu bývalé koželužny, s čímž se počítá v horizontu několika let.

“Město bude pokračovat v projekční přípravě na získání územního rozhodnutí na rekonstrukci Pražské i pro střední část (od Anenského náměstí po Páleneckou),” stojí v oficiálním zápisu z jednání, které proběhlo 18. 11. 2020 a především se zabývalo tím, jak minimalizovat negativní dopady případného vybudování obřího obchodního centra.

Rekonstrukce Pražské je zcela zásadní pro budoucnost Kuklen – kromě rekonstrukce jako takové by měla přinést celkové zklidnění, v prostoru mezi Páleneckou a podjezdem se například počítá se zúžením komunikace do jednoho pruhu a dalšími kroky. Klíčovou tepnou se stane Pálenecká, do níž bude ústit “obchvat” Kuklen, komunikace Nová Zelená.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*