Město prodá developerům pozemek v centru Kuklen

Město prodává pozemek v areálu bývalé koželužny – vznikne na něm bytový dům. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na úřední desce.

Informace je velmi stručná, město pouze konstatuje, že chce prodat „části pozemků pp.č. 30/2 a stp.č. 289/1 v k.ú. Kukleny“ o celkové výměře 510 m2, a to kvůli výstavbě bytového domu. Z přiloženého plánku vyplývá, že jde o úzký pruh přiléhající ke stávajícímu developerskému projektu Cihlovka.

Prodej koželužna Kukleny
Prodávaný pozemek z areálu bývalé koželužny. Zdroj: úřední deska.

Oznámení je možné si přečíst na úřední desce, zde je případně ve formátu PDF.

Žádné další informace nejsou známy, oficiální stránky projektu Cihlovka.cz obsahují pouze vizualizace již postavených částí. V části „Lokalita“ nicméně firma ukazuje polohu Cihlovky na vizualizaci možné podoby Kuklen, kterou před lety zpracovalo město (viz níže). A Cihlovka zde obsahuje i dosud nepostavený bytový dům, který odpovídá poloze prodávaného pozemku.

Nové Kukleny
Jedna z možností, jak by areál koželužny mohl vypadat dle Územní studie „Malý labský náhon“, kterou zadalo před lety město Hradec Králové. Na místě prodávaného pozemku je zde schematicky zobrazen bytový dům (v centru výřezu). Zdroj: oficiální web www.hradeckralove.org

Město dlouhodobě slibuje, že v prostoru někdejší koželužny vznikne domov pro seniory i nové náměstí. Právě v těchto týdnech tam probíhají intenzivní demoliční práce.

One Comment

  1. Pingback: Z úřední desky: Město (znovu) prodává pozemek v centru Kuklen | Kukleny - Staré krásné město

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*